پرسش‌های رایج ماپرا پنل

ماپراپنل چیست؟

 • ماپراپنل مجموعه ای از سرویس نرم افزاری و راهکارهای پرداخت الکترونیک برای کسب و کارهای اینترنتی و حضوری است.

  با ثبت نام در ماپراپنل،

  1. برای هر کالا یا خدمت خود، لینک مستقیم پرداخت (ماپرالینک) تعریف کنید، آن را با دیگران به اشتراک گذارید تا به طور مستقیم وجه آن کالا یا خدمت را دریافت کنید.
  2. در صورت نیاز، صورتحساب و پیش فاکتور ایجاد کنید تا به طور خودکار برای مشتری ارسال شود و مستقیم وجه مورد نظر را دریافت کنید.
  3. صفحه پرداخت شخصی (ماپراپیج) را با نام دلخواه ایجاد کنید، و به جای شماره کارت، با ارسال این آدرس برای دیگران، مبلغ دلخواه دریافت نمایید.
  4. به طور آنی، رسید پرداخت ها را دریافت و گزارش جزئیات تراکنش ها را مشاهده نمایید.
  5. در باشگاه مشتریان ماپرا (ماپراکلاب)، کمپین و جشنواره تعریف کنید و برای مشتریان مورد نظر پیام خود را ارسال نمایید.
  6. همچنین برای اتصال وب سایت یا اپلیکیشن خود به درگاه پرداخت بانکی می توانید از خدمات ماپراپنل استفاده نمایید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ماپراپنل می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

چرا باید از ماپراپنل استفاده کنم؟

 • در راهکارهای بروز ماپرا نیاز به داشتن وب سایت شخصی و پیمودن مراحل پیچیده و زمانبر برای داشتن پنل تخصصی فروش و درگاه پرداخت اختصاصی با برند کسب و کارتان نیست.

  ماپراپنل هر آنچه برای کسب و کار شما نیاز است، از کانال فروش، درگاه پرداخت شخصی، صورتحساب و پیش فاکتور، گزارش های مالی، تا داشبوردهای مدیریتی و باشگاه مشتریان را با تعهد در اختیارتان قرار می دهد تا مدرن، امن، راحت، سریع و مستقل کسب و کارتان را مدیریت کنید.

چه کسب‌وکارهایی می‌توانند از ماپرا پنل استفاده کنند؟

 • جزء هر دسته از کسب‌وکارها که هستید، اعم از کسب‌وکارهای حقیقی یا حقوقی، فریلنسرها، کسب‌وکار‌های اینترنتی یا حضوری که بابت ارائه کالا و خدمات خود پول دریافت می‌کنید می‌توانید از ماپرا پنل استفاده نمایید.

  استارت آپ ها، فریلنسرها، فروشنده های شبکه های اجتماعی، کافه/رستوران ها، تورهای گردشگری، سالن های زیبایی، سالن های ورزشی، مجتمع های تفریحی، سینما و تئاتر، گالری آثار هنری، دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، مهدهای کودک، مطب ها و خدمات درمانی، خدمات حمل و نقل، خیریه، خدمات اجتماعی و پویش های مردمی، قرض الحسنه های خانگی، مجتمع های تجاری، مسکونی، سایر فروشگاه ها یا خدمات حضوری و آنلاین می توانند از خدمات ماپرا استفاده نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ماپرا می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

روند ثبت‌نام در ماپرا پنل و فعال‌سازی خدمات آن چگونه است؟

 • برای ثبت نام در ماپرا پنل، از طریق سایت ماپرا فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با نام کاربری/ شماره همراه و رمز عبور خود وارد ماپرا پنل شوید. برای استفاده از خدمات ماپرا پنل و دریافت درگاه پرداخت می‌بایست اطلاعات هویتی و بانکی شما تکمیل و تایید شود. از بخش پروفایل، وارد مشخصات شوید و در آنجا فرم‌های مربوطه را کامل و بادقت پر کرده و تصویر اسکن رنگی مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایید. پس از ارسال، اطلاعات هویتی و بانکی شما توسط کارشناسان ماپرا بررسی می‌شود و نتیجه‌ آن از طریق راه‌های ارتباطی به شما اطلاع داده می‌شود.

نحوه ویرایش اطلاعات هویتی و بانکی چگونه است؟

 • از بخش پروفایل، گزینه مشخصات را انتخاب کنید. در آنجا مشخصات خود را مشاهده می‌کنید و امکان تغییر آن‌ها وجود دارد. پس از انجام هرگونه ویرایش اطلاعات، دسترسی شما به خدمات پرداخت ماپرا قطع می‌شود. تیم پشتیبانی ماپرا اطلاعات شما را مجدد بررسی و نتایج آن را اطلاع می‌دهد.

چگونه ماپرالینک داشته باشم؟

 • پس از ثبت نام در ماپراپنل و تکمیل مشخصات، هر کالا یا خدمتی را که می فروشید را در منو فروش ثبت نمایید. ماپرالینک به طور خودکار برای منو فروش شما ایجاد می شود که درگاه پرداخت اختصاصی کالا یا خدمت شما است و شامل لوگو و برند کسب و کار شما، مشخصات کالا یا خدمت وارد شده می باشد که در معرض دید مشتری قرار می گیرد. با ارسال ماپرالینک (لینک کوتاه کالا یا خدمت)، مشتری به طور مستقیم پرداخت وجه را انجام می دهد و شما همزمان از انجام پرداخت مطلع و مطمئن خواهید شد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای ماپرالینک مراجعه فرمایید.

چگونه ماپراپیج داشته باشم؟

 • برای داشتن کارت خوان مجازی ماپرا، کافی است در منو ماپراپیج، نام دلخواه خود را وارد نمایید تا به صفحه پرداخت شخصی یا ماپراپیج مجهز شوید.

  از این پس می توانید برای دریافت پول، ماپراپیج را با دیگران به اشتراک گذارید. هر فردی با وارد شدن به صفحه ماپراپیج شما، مبلغ دلخواه را پرداخت می‌کند و شما همزمان از پرداخت مطلع می‌شوید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای ماپراپیج مراجعه فرمایید.

چگونه ماپرابِل داشته باشم؟

 • پس از ایجاد منو فروش، کافی است در بخش صورتحساب منو خود را انتخاب نمایید. صورتحساب به طور خودکار برای مشتری مورد نظر شما ارسال می شود و مشتری به طور مستقیم امکان مشاهده و پرداخت صورتحساب را خواهد داشت.

  با پرداخت مشتری، همزمان مطلع می شوید و وضعیت صورتحساب در هر لحظه برای شما قابل مشاهده است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای ماپرابِل مراجعه فرمایید.

چگونه ماپرا گیت داشته باشم؟

 • پس از فعالسازی خدمات ماپراپنل، در منو ماپراگیت روی فعالسازی ماپراگیت کلیک نمایید. با پرداخت هزینه، این سرویس به صورت آنی برای شما فعال خواهد شد

  برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای ماپراگیت مراجعه فرمایید.

نحوه تسویه حساب و محاسبه کارمزدها در ماپرا پنل چگونه است؟

 • در حال حاضر تسویه به صورت خودکار طبق سیکل پایا هر روز ساعت 17 به حساب شبا شما انجام می‌شود و روزهای تعطیل به دلیل محدودیت بانک تسویه حساب صورت نمی‌گیرد.

  نحوه محاسبه کارمزد در ماپراپنل فرمول شفافی دارد که در صفحه تعرفه ها آمده است.

سقف تراکنش در ماپرا پنل چقدر است؟

 • درحال حاضر مطابق قوانین شاپرک، سقف تراکنش 50 میلیون تومان است. در صورت درخواست افزایش سقف تراکنش، باتوجه به نوع کسب‌وکار مجوزهای لازم را ارسال نمایید. درخواست شما توسط کارشناسان ماپرا بررسی می‌شود و در سریع‌ترین زمان نتیجه اطلاع داده می‌شود.

سقف کارمزد در ماپرا پنل چقدر هست و چرا اعمال می‏‌شود؟

 • ماپرا به فعالیت کسب‌‏و‌کاری صادقانه و شفاف معتقد است و براین باور است در کسب‌‏و‌کار می‌‏بایست شرایط اقتصادی کشور در نظر گرفته شود. بنابراین، درحالی‌‏که اکثر سیستم‏‌ها‌ی پرداخت سقفی برای کارمزد قائل نیستند و حتی کارمزد‌های پنهان دارند، ماپرا با تعیین سقف کارمزد، پرداختی کسب‏‌و‌کار‌ها به‏‌عنوان کارمزد را محدود کرده تا با ارزش‌آفرینی‌‏های بیشتر برای کسب‏‌و‌کار‌ها‌ی عضو، پا‌به‌‏پای آن‏‌ها رشد کند.

  سقف کارمزد بدین معنی ‏است که حداکثر کارمزد تراکنش با هر مبلغی از 4,000 تومان عبور نخواهد کرد.

برای استفاده از ماپرا پنل در چه بانک‌‏هایی باید حساب داشته باشم؟

 • برای استفاده از ماپرا پنل محدودیتی برای حساب بانکی شما و پرداخت‌کننده وجود ندارد. در هر کدام از بانک‌‌های کشور با هر نوع حسابی (پس‌انداز، جاری، سپرده و ...) می‌‏توانید از ماپرا پنل استفاده کنید. فقط کافی است شماره شبای حساب خود را داشته‌‌باشید.

آیا پرداخت کننده باید در ماپراپنل ثبت نام نماید؟

 • خیر، پرداخت کننده نیاز به ثبت نام و عضویت در ماپراپنل نخواهد داشت.

آیا ماپرا تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کند؟

 • بله، ماپرا پرداخت یار رسمی بانک مرکزی است و نام و آدرس ماپرا در وب سایت شاپرک بانک مرکزی در لیست شرکت های مجاز به فعالیت وجود دارد.

آیا اطلاعات کارت بانکی در سامانه ماپرا ثبت می شود؟

 • خیر، ماپرا به جز شماره شبای شما برای تسویه، در هیچ جا و از هیچ طریقی اطلاعات کارت بانکی شما یا مشتریانتان را درخواست یا ثبت نمی‌کند.

  هنگام پرداخت نیز، تمامی فرایند تراکنش و کسر پول در درگاه پرداخت بانکی انجام می شود و امنیت پرداخت توسط بانک عامل و بانک مرکزی تضمین می‌شود.

من کاربر کسب‌و‌کار حضوری ماپرا پنل هستم، آیا میتوانم به عنوان کسب‌و‌کار اینترنتی از خدمات ماپراپنل استفاده کنم و درگاه پرداخت داشته باشم؟

 • بله، بدین منظور لطفا با پشتیبانی ماپرا تماس حاصل فرمایید.

پرسش‌های رایج اپلیکیشن ماپرا

پرداخت‌هایی که با اپلیکیش ماپرا انجام می‌دهم، چگونه قابل رهگیری است؟

 • پس از هر پرداخت، رسید آنی دریافت خواهید کرد. همچنین، فهرست تراکنش‌‌های خود را می‌توانید در بخش تراکنش‌های ماپرا مشاهده نمایید و با انتخاب هر تراکنش، رسید آن را دانلود یا با دوستان خود به اشتراک گذارید.

چگونه میتوانم از اپلیکیشن ماپرا در پرداخت‌های شخصی استفاده کنم؟

 • برای پرداخت‌های شخصی، می‌توانید با واردکردن شماره همراه یا اسکن کد ایجادشده یا پشت به پشت کردن تلفن همراه، مبلغ مورد نظر را به دوستان خود پرداخت یا از آن‌ها درخواست پول نمایید.

آیا برای شارژ کیف پول یا پرداخت از طریق اپلیکیشن ماپرا مبلغی به عنوان کارمزد کم می‌شود؟

 • خیر، برای شارژ کیف پول و پرداخت در اپلیکیشن ماپرا هیچ کارمزدی دریافت نمی‌شود.

آیا امکان انتقال پول از کیف پول ماپرا به حساب بانکی وجود دارد؟

 • بله، در ماپرا امکان انتقال پول و تسویه به حساب بانکی از طریق شماره شبا وجود دارد که طبق درخواست شما در اپلیکیشن انجام می‌شود.

شارژ کیف پول ماپرا چگونه انجام می شود؟

 • در اپلیکیشن ماپرا روی شارژ کیف پول کلیک کنید. پس از تعیین مبلغ به درگاه بانکی منتقل خواهید شد. پس از انجام موفقیت آمیز شارژ، مبلغ به موجودی کیف پول شما اضافه می شود و در تراکنش ها نیز می توانید همواره رسید خود را دریافت نمایید.

وضعیت موجودی کیف پولم در صورت مفقودی تلفن همراه چگونه خواهد بود؟

 • به محض مفقودی تلفن همراه، واحد پشتیبانی ماپرا را مطلع نمایید. ما کیف پول شما را غیرفعال و موجودی آن را نزد خود محفوظ می‌داریم. پس از نصب مجدد ماپرا و وارد شدن با شماره قبلی، موجودی به کیف پول شما منتقل خواهد شد.