Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

کاربرد سیستم ثبت سفارش غذا رستوران

سیستم ثبت سفارش غذا رستوران

فهرست مطالب

منظور از سیستم ثبت سفارش رستوران چیست؟

سیستم ثبت سفارش رستوران، یک سیستم نرم افزاری (وبسایت) می باشد که به مشتریان اجازه می ‌دهد تا به صورت آنلاین یا از طریق گوشی های موبایل سفارش خود را ثبت کنند. این سیستم به مشتریان این امکان را می‌ دهد تا منوی رستوران را مشاهده کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند. کاربران به کمک این نرم افزار می توانند اطلاعاتی مانند نوع پرداخت و مشخصات را وارد کرده و در نهایت هزینه را پرداخت کنند. همچنین سیستم های ثبت سفارش غذا به صاحبان رستوران این امکان را می ‌دهند تا سفارش های خود را به صورت موثرتر و بهینه ‌تر مدیریت کرده و فرآیند تحویل سفارشات را به موقع انجام دهند.

استفاده از سیستم ثبت سفارش غذا برای رستوران‌ ها مزایای قابل توجهی دارد. کارفرمایان می توانند قبل از فعالسازی سیستم نرم افزار رستورانی، اطلاعات کافی را در خصوص مزایای اساسی آن به دست آورند. به طور کلی این سیستم ‌ها به رستوران‌ داران کمک می ‌کنند تا فرآیند سفارش گیری و تحویل غذا را بهبود داده و به مشتریان شان خدمات بهتری را ارائه دهند.

سیستم ثبت سفارش رستوران

مزایای نرم افزار ثبت سفارش در کافه رستوران چیست ؟

 • سهولت و راحتی: مشتریان می ‌توانند به راحتی از طریق وب ‌سایت آنلاین، غذای مورد علاقه ی خود را بدون مراجعه به رستوران سفارش دهند.
 • صرفه‌ جویی در زمان: با استفاده از سیستم ثبت سفارش غذا، مشتریان می ‌توانند زمان بیشتری را برای کارهای دیگر خود داشته و نیازی به صرف زمان برای رفتن به رستوران یا منتظر ماندن در رستوران را نداشته باشند.
 • پرداخت آسان: مشتریان می ‌توانند به راحتی از طریق سیستم ثبت سفارش، پرداخت خود را انجام دهند و نیازی به پرداخت نقدی یا انتقال پول نداشته باشند.
 • امکان بررسی ارزش غذایی غذا یا نوشیدنی: با استفاده از سیستم ثبت سفارش، مشتریان می ‌توانند منو های رستوران ‌و حتی ارزش غذایی محصولات مختلف را بررسی کرده تا بهترین گزینه را براساس نیاز انتخاب کنند.
 • دارای قابلیت های متنوع: توجه نمایید که نرم افزار یکپارچه ماپرا، متنوع ترین قابلیت ها و امکانات را به خود اختصاص داده است. همین امر نیز سبب شده تا امروزه بسیاری از مدیران در رستوران ها، از سیستم مذکور استفاده نمایند.

ویژگی های مربوط به سیستم ثبت سفارش کافه رستوران

مشخصه‌ های مربوط به سیستم ثبت سفارش غذا رستوران ماپرا می ‌تواند شامل موارد زیر باشند:

 • امکان مشاهده منو: مشتریان می توانند به کمک سیستم مذکور، اطلاعات کاملی را در خصوص منو و قیمت غذاهای رستوران شما به دست آورند.
 • سیستم پرداخت آنلاین: نرم افزار یکپارچه رستوران ماپرا، دارای درگاه پرداخت آنلاین امن و قابل اعتماد می باشد. بنابراین مشتریان می توانند به راحتی هزینه ی سفارش خود را پرداخت کنند.
 • امکان انتخاب زمان تحویل: مشتریان می توانند به کمک این سیستم، زمان تحویل سفارش خود را مشخص کنند.
 • امکان ارسال به محل مورد نظر: به کمک ماپرا مشتریان می توانند سفارشات مورد نظرشان را بصورت آنلاین انجام دهند و در محل مورد نظرشان تحویل بگیرند.
 • امکان مشاهده وضعیت سفارش: به کمک ماپرا می توانید وضعیت سفارش خود را پیگیری کرده و بدانید که سفارش تان در کدام مرحله قرار دارد.
 • سیستم بازخورد و امتیازدهی: سیستم ثبت سفارش غذا بایستی به مشتریان این امکان را دهد تا پس از دریافت سفارش، بازخورد و امتیاز خود را در مورد کیفیت و خدمات رستوران ثبت نمایند. این مشخصات می ‌تواند به مشتریان کمک کند تا به راحتی و با اطمینان بیشتری سفارشات خود را ثبت نمایند و از خدمات رستوران لذت ببرند.
مشاهده مطلب  نکات انتخاب اسم کافی شاپ

آیا سیستم سفارش گیری مناسب برای رستوران های زنجیره ای می باشد؟

سیستم ثبت سفارش رستوران‌ ماپرا می ‌تواند برای رستوران‌ های زنجیره ‌ای مناسب باشد، زیرا دارای ویژگی ‌ها و امکاناتی است که بیشتر رستوران ‌های زنجیره ‌ای نیاز دارند. برخی از مزایای استفاده از نرم افزار یاد شده برای رستوران ‌های زنجیره ‌ای عبارتند از:

 • مدیریت مرکزی: این قابلیت می ‌تواند مدیریت سفارشات و منو ها را برای تمامی شعبه ‌های رستوران زنجیره ‌ای فراهم کند.
 • هماهنگی سفارشات: این ویژگی، به رستوران ‌ها این امکان را می ‌دهند تا سفارشات را به صورت هماهنگ و بهینه مدیریت کنند تا زمان تحویل به مشتریان کاهش یابد.
 • گزارش‌ دهی لحظه ای: این قابلیت به مدیران این امکان را می ‌دهند تا اطلاعات مربوط به فروش، موجودی مواد اولیه و عملکرد شعبه ‌های مختلف را به صورت مرکزی بررسی و مدیریت کنند.
 • ارتباطات مشتری: به کمک نرم افزار یکپارچه ماپرا مشتریان می توانند سفارشات خود را به راحتی و از طریق گوشی و یا دسکتاپ ثبت کنند.
 • امکانات بازاریابی: این ویژگی امکانی را فراهم میکند تا با استفاده از قابلیت های بازاریابی مختلف، مشتریان خود را جذب و حفظ کنید. با این حال برای استفاده از چنین نرم افزارهایی برای رستوران‌ های زنجیره ‌ای، نیاز به ارتباط و هماهنگی بالایی بین تمامی شعبه ‌ها و مدیریت مرکزی وجود دارد تا به بهترین نحو ممکن از این امکانات استفاده شود.

افزایش فروش با نرم افزار رستورانی

آیا نرم فزار رستورانی ماپرا نیاز به بروزرسانی دارد؟

سیستم یکپارچه ماپرا نیاز به بروزرسانی از سمت مدیران رستوران ندارد، تیم توسعه دهنده مدام در حال ارائه بروزرسانی بوده و قابلیت های جدید را اضافه کرده و بصورت خودکار در سیستم اعمال میشود. برخی از مهمترین و بارزترین دلایل بروزرسانی نرم افزاری ماپرا عبارتند از:

 • افزودن قابلیت جدید: در صورت اضافه کردن قابلیت جدید به منوی رستوران تان، می توانید بروزرسانی لازم را مشاهده و استفاده نمایید.
 • بهبود تجربه مشتری: بروزرسانی نرم افزار ماپرا می ‌تواند به بهبود تجربه مشتری کمک کند. این امر ممکن است شامل اضافه کردن ویژگی ‌ها و امکانات جدید، بهبود سرعت و عملکرد سیستم و بهبود امنیت و حریم خصوصی باشد.
 • پشتیبانی از تغییرات فناوری: با پیشرفت فناوری و تغییرات در دستگاه ‌های موبایل، سیستم ثبت سفارش نیاز به تطبیق با این فناوری ها دارد تا با این تغییرات هماهنگ شود.

راهنمای استفاده از سیستم ثبت سفارش غذا در رستوران

راه‌ اندازی و نصب سیستم ثبت سفارش غذای رستوران ممکن است به نظر مبهم و پیچیده بیاید، اما در واقعیت می‌ تواند به ‌سادگی انجام شود. مهمترین و اصلی ترین مراحل مربوط به نصب و راه اندازی سیستم یاد شده عبارتند از:

 • انتخاب پلن مورد نیاز: ابتدا بایستی بهترین پلن نرم افزاری‌ را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. بایستی مطمئن شوید که نرم افزار انتخابی تان، با نیازها و انتظارات شما هماهنگ است.
 • آموزش و آشنایی کارمندان با سیستم: پس از انتخاب پلن نرم افزار، تیم رستوران باید آموزش لازم را دریافت کنند تا بتوانند به درستی و به بهترین نحو از امکانات آن استفاده نمایند.
 • تنظیمات و پیکر بندی: مرحله ی بعدی راه اندازی سیستم رستوران‌ است. مدیران رستوران بایستی نرم افزار یاد شده را بر اساس نیازهایشان تهیه و پیکربندی کنند. برای این منظور می توانند تنظیمات مربوط به منو، زمان تحویل و اطلاعات مشتری را انجام دهند.
 • بررسی اطلاعات وارد شده: قبل از فعالسازی نرم افزار می بایست، از صحت اطلاعات وارد شده در منو رستوران اطمینان حاصل نمایید. تا در فروش و پیگیری مشتریان مشکلاتی رخ ندهد.
 • فعالسازی و فروش : در این مرحله می ‌توانید (سایت) را به مشتریان معرفی کنید و از آن برای ثبت سفارش ‌های آنلاین استفاده نمایید. با پیگیری و بروزرسانی منظم ثبت سفارش، می ‌توانید از آخرین قابلیت ها و امکانات مذکور استفاده کنید و رضایت مشتریان تان را افزایش دهید. در آخر مدیران بایستی تازه ترین اطلاعات را در سیستم رستوران تعریف کرده و همیشه بروزرسانی ‌های مربوط به مشتریان را اعمال کنند تا از امکانات نرم افزاری که در اختیارشان هست به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و گزارشات دقیقی را دریافت کنند.
مشاهده مطلب  5 قوانین ضروری برای رستوران داران که باید بدانند!

تاثیر سیستم رستورانی ماپرا در سوددهی و افزایش درآمد رستوران ها چیست ؟

سیستم یکپارچه ماپرا، می ‌تواند تاثیر مثبت بسزایی بر سوددهی و درآمد کافه رستوران ها داشته باشد. شما نیز می توانید قبل از تهیه سیستم یاد شده، راجع به تاثیر آن در درآمد رستوران تان اطلاعات کافی را از طریق دریافت مشاوره رایگان تلفنی به دست آورید. با این حال مهمترین تاثیر سیستم ثبت سفارش غذا در میزان سود دهی رستوران ها عبارتند است از:

 • بهبود تجربه مشتری: سیستم ثبت سفارش غذا، موجب افزایش رضایت مشتریان می‌ شود، زیرا سفارشات به سرعت و با دقت بالایی ثبت و پیگیری می‌ گردند، و این موجب می ‌شود که مشتریان بیشتری به رستوران شما مراجعه کنند.
 • بهبود مدیریت موجودی: سیستم رستورانی ماپرا، می ‌تواند به بهبود مدیریت موجودی کمک کند. این قابلیت به مدیران رستوران کمک می‌ کند تا به بهترین نحو ممکن مواد اولیه و موجودی ‌را مدیریت نمایند و از هدر رفت مواد و هزینه ‌های اضافی جلوگیری کنند.
 • دسترسی آسان و لحظه ای به داده ‌ها و گزارشات: سیستم رستورانی ماپرا، می ‌تواند به مدیران رستوران اطلاعات دقیق تری در مورد عملکرد رستوران ‌شان را ارائه دهد و این اطلاعات می تواند برای مدیران بسیار مفید باشد.

کاربرد سیستم ثبت سفارش آنلاین

سیستم ثبت سفارش آنلاین برای رستوران‌ها یک راهکار نوآورانه و کارآمد است که به رستوران‌ها اجازه می‌دهد تا سفارش‌های مشتریان خود را به صورت دیجیتال و از طریق وب‌سایت دریافت کنند. این سیستم‌ها با ارائه امکاناتی مانند منوی آنلاین، سبد خرید، سیستم پرداخت آنلاین و پیگیری سفارش، تجربه خرید را برای مشتریان آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند. علاوه بر این، سیستم ثبت سفارش آنلاین به رستوران‌ها امکان می‌دهد تا با کاهش خطاهای انسانی و بهبود کارایی در فرآیند سفارش‌گیری، بهره‌وری خود را افزایش دهند. این فناوری همچنین با ارائه تحلیل‌ها و داده‌های مفید در مورد رفتار خرید مشتریان، به رستوران‌ها کمک می‌کند تا استراتژی‌های بازاریابی خود را بهینه‌سازی و تجربه مشتری را بهبود ببخشند.

نرم افزار ماپرا، یک پلتفرم جامع و کاربردی برای سفارش آنلاین غذا است که با امکاناتی نوین، تجربه‌ای سریع و آسان را برای انتخاب و خرید غذای مورد علاقه‌تان فراهم می‌آورد.

نتیجه گیری

راه‌ اندازی سیستم رستوران، می‌ تواند هزینه ‌های اضافی کافه رستوران شما را بشدت کاهش داده، و از هدر رفت زمان و هزینه ها بکاهد. به طور کلی اگر سیستم ثبت سفارش به درستی پیکربندی و مدیریت شود، می ‌تواند تاثیرات زیادی را در سود دهی و درآمد رستوران ‌ها داشته باشد. همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی، با کارشناسان ماپرا در ارتباط بوده و بصورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کنید. mupra panel

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

h-caferes

همین حالا برای خرید نرم افزار رستوران و کافی شاپ از ما مشاوره بگیرید

ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید