کمبو منو در رستوران و نقش کمبو در افزایش فروش رستوران و کافی شاپ

کمبو منو در رستوران

کمبو (Combo) در رستوران به چه معناست؟

لغت کمبو یا کمبو لیست اولین بار در حوزه نرم افزار و برنامه نویسی بکاررفته است. کمبو لیست در فیلد نرم افزار به لیست بلندی از پسورد های لو رفته که از شبکه های اجتماعی بدست آمده گفته می شد. ولی در صنعت رستوران، فست فود و کافی شاپ مفهوم دیگری دارد. در این مقاله ابتدا به مفهوم کمبو در صنعت رستوران می پردازیم و سپس به صورت کامل کاربرد آن را در نرم افزار رستوران آموزش دهیم.

 

کمبو رستوران چگونه باعث افزایش فروش می شود؟

در رستوران یا کافی شاپ و فست فود، یک غذای ترکیبی از دو یا چند آیتم منو که با هم گروه بندی شده اند و با قیمت ویژه به مشتریان فروخته می شود، کمبو نام دارد. امروزه شما نیز احتمالا مشاهده کرده اید که برخی از رستوران ها یا کافی شاپ ها برای افزایش فروش خود غذاها را پک کرده و به صورت یکجا ارائه می کنند. میزغذاها یا سینی غذایی اصطلاحی است که برای این پک ها بکار میبرند. این مدل فروش غذا در رستوران ها ۳ دلیل اصلی دارد. اولین دلیل آن نوع تخفیفی است که روی محصولات اعمال می شود. تخفیف دسته جمعی می تواند ترغیب کننده تر از تخفیف تکی محصولات باشد. دلیل دوم نوع پک نمودن است. معمولا پک ها شامل پیش غذا، غذای اصلی به همراه دیگر دورچین ها هستند که انتخاب را برای مشتریان ساده تر می کند. دلیل آخر فروش معرفی محصولات جدید در کنار محصولات پرطرفدار قدیمی است. ممکن است بپرسید از کجا بفهمم کدام محصول پرطرفدار است؟ با ماژول منو دیجیتال نرم افزار رستوران ماپرا می توانید گزارش دقیق و هوشمندانه ای از  سفارشات مشتریان داشته باشید و این گزارش ها را به علاوه دیگر گزارش های انبارداری، مالی و … در پنل مدیریتی خود در هر جای دنیا که باشید مشاهده کنید. در ادامه به آموزش استفاده و بهره مندی از کمبو در نرم افزار و منو دیجیتال رستوران ماپرا می پردازیم.

مشاهده مطلب  چرا از ماپرا استفاده کنیم؟ 22 منفعت ماپرا برای کسب و کار شما که نمی خواهید از دست بدهید!

 

آموزش استفاده از کمبو در نرم افزار رستوران

در نرم افزار رستوران ماپرا قابلیت کمبو پیاده سازی شده است. برای استفاده از این قابلیت و نمایش آن در شعبه مجازی، منو دیجیتال ابتدا وارد بخش محصولات شوید و روی علامت + یا اضافه کردن محصول کلیک نمائید.

 

آموزش کمبو

پس از وارد نمودن نام و مشخصات محصول با زدن تیک کمبو می توانید غذا و خوراکی های بیشتری به محصول خود اضافه کنید.

آموزش کمبو

پس از اضافه کردن لیستی از محصولاتی که تمایل دارید در کمبو لیست باشند، می توانید روی دکمه ثبت کلیک نمائید و به ادامه فرایند ثبت محصول بپردازید و یا با زدن دکمه ثبت و اتمام از فرایند ثبت محصول خارج شوید. همچنین با فعال یا غیرفعال کردن گزینه نمایش در شعبه مجازی و منو دیجیتال می توانید محصول را به نمایش بگذارید.

با اضافه نمودن محصول، همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید محصولات کمبو در شعبه مجازی یا منوی دیجیتال قابل مشاهده است.

کمبو در شعبه مجازی

همانند دیگر محصولات، می توانید در نرم افزار باشگاه مشتریان ماپرا از منوی تخفیف / اعتباردهی برای کمبو یا غذاهای ترکیبی نیز کمپین تخفیف دهی یا اعتباردهی تعریف کنید و با نمایش در سایت رستوران یا منوی دیجیتال رستوران کمبو را نیز تبلیغ و تخفیف های آن را نمایش دهید.

بنابر امکانات و شرایط رستوران خود همانند امکان سرویس دهی در روزهای شلوغ یا شیفت کاری کارکنان، می توانید کمبو را فقط در روزهای خاص فعال کنید. هم میتواند جذاب تر باشد و هم سرویس دهی با کیفیت بالاتری انجام شود.

برای نمایش بهتر کمبوها و در معرض دید قراردادن آنها برای مشتریان، میتوانید از بنرهای تبلیغاتی در منو دیجیتال رستوران یا فست فود خود استفاده کنید. این بنرها از طریق منوی تنظیمات در دسترس هستند. با تعریف راحت و خلاقانه کمبوها می توانید در طول یک دوره زمانی افزایش فروش رستوران یا کافی شاپ را با این ویژگی بسنجید، آن را بهبود دهید یا بارها تکرار کنید.

امتیاز دادن به این نوشته post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا برای خرید نرم افزار رستوران و کافی شاپ از ما مشاوره بگیرید

ما در شبکه های اجتماعی