استفاده از چک الکترونیک اجباری نیست.

پربازدید ترین مطالب

باما در ارتباط باشید ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آمنه نادعلی زاده، معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با حضور در برنامه صبح‌ بخیر ایران، اقدامات بانک مرکزی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در راستای اجرای قانون جدید چک را شرح داد.

وی با بیان اینکه قانون جدید چک به دنبال پیشگیری از صدور چک بی محل است، گفت: از فرآیند تخصصیص چک به افراد تا فرآیند صدور چک توسط افراد، به نحوی تنظیم شده است که نه تنها جلوی جعل چک را می‌گیرد، بلکه مانع صدور چک‌های بی محل می‌شود.

نادعلی زاده همچنین درباره دسترسی مردم به سامانه صیاد تأکید کرد که بانک مرکزی برای تسهیل دسترسی مردم به سامانه صیاد، از اپلیکیشن‌های پرداخت نیز استفاده کرده است.

معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه چک باید در وجه ذینفع مشخص صادر شود. ذینفع اولیه می‌تواند چک را به ذینفع مشخص بعدی منتقل کند، گفت: مطابق قانون، بانک مرکزی ایجاد روال‌های اعتبارسنجی را دنبال می‌کند، اما باید توجه شود که اجرای زودهنگام و غیرکارشناسی این طرح می‌تواند منجر به مشکلات عدیده شود 

وی تأکید کرد: چک الکترونیک سازوکار کلی چک فیزیکی را خواهد داشت اما به صورت الکترونیک و مجازی صادر می‌شود. استفاده از چک الکترونیک الزامی نیست و مشتریان در صورت نیاز می‌توانند از این خدمت استفاده کنند.

 

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

چرا بانک ها تعطیل نمی‌شود

نرخ سود کاهشی شد

صورتحساب آنلاین رستوران به صورت اینترنتی و بدون چک پرداخت می شود.

مشاهده مطلب
تفاوت قیف فروش و کاریزفروش درچیست؟ +مثال