Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آموزش گام به گام دریافت کد رهگیری مالیاتی (تصویری)

دریافت کد رهگیری مالیاتی

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی شرکت ماپرا و به نقل از شاپرک، پیرو ابلاغ بانک مرکزی و شرکت شاپرک، تمامی پذیرندگان شبکه پرداخت کشور و متقاضیان دستگاه‌های کارتخوان بانکی (POS)، ابزارهای پرداخت و درگاه پرداخت اینترنتی، می بایست نسبت به اخذ کد رهگیری ثبت نام مالیاتی از سازمان امور مالیاتی کشور اقدام کنند.

توجه کنید که تمامی مراحل دریافت کد رهگیری مالیاتی به صورت آنلاین و بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای انجام می شود.

در این نوشتار، آموزش تصویری و گام به گام دریافت کد رهگیری مالیاتی را خواهیم دید.

آموزش پیش ثبت نام دریافت کد رهگیری مالیاتی

اولین گام برای انجام پیش ثبت نام در سامانه دریافت کد رهگیری مالیاتی یا ویرایش ثبت‌نام‌ یا پیش ثبت نام های قبلی ورود به سایت “ دریافت کد رهگیری مالیاتی ” است. در صفحه ورود، کلمه امنیتی که در تصویر مشاهده می‌کنید را همراه با نوع مودی (نوع متقاضی دریافت کد رهگیری مالیاتی) و کد ملی خود یا شناسه ملی شرکت وارد کنید.

پس از تکمیل دقیق موارد بالا، روی دکمه ورود به ثبت نام کلیک کنید.

پس از ورود به سامانه، همانند تصویر زیر می‌توانید ثبت نام‌های قبلی مرتبط با پرونده های اصلی یا شرکا را مشاهده و برای تکمیل آنها در بخش روبروی هر یک، روی “ورود به ثبت نام” کلیک کنید.

برای حذف ثبت نام‌ های اشتباه روی “حذف ثبت نام اشتباه” کلیک کنید.

دریافت کد رهگیری مالیاتی جدید

درصورتی که تابحال کد رهگیری مالیاتی دریافت نکرده باشید، پس از ورود به سامانه دریافت کد رهگیری مالیاتی، صفحه زیر به شما نمایش داده می شود.

پیش ثبت نام جدید دریافت کد مالیاتی

برای پیش ثبت نام جدید روی “پیش ثبت نام جدید” کلیک کنید.

ورود به سامانه پیش ثبت نام الکترونیک

با انتخاب “پیش ثبت نام جدید”، وارد صفحه زیر می شوید. در این مرحله می بایست نوع ثبت نام ( ثبت نام انفرادی (بدون شریک) و مشارکت (حداقل یک شریک) )، کد پستی اقامتگاه قانونی، شماره همراه و کلمه امنیتی را وارد کرده و روی “ پیش ثبت نام جدید” کلیک کنید.

در مرحله بعد، کد ۴ رقمی برای تایید شماره تلفن همراه به شماره وارد شده پیامک می‌ شود.

توجه داشته باشید که شماره تلفن همراه وارد شده برای ثبت نام، می بایست به نام فرد متقاضی (با کد ملی ثبت شده برای دریافت کدرهگیری مالیاتی) باشد.

پس از تایید شماره تلفن همراه، وارد صفحه زیر می‌شوید تا تاریخ تولد و تابعیت مودی دریافت کد رهگیری مالیاتی را وارد کنید. سپس، روی “استعلام اطلاعات و ادامه” کلیک کنید.

تکمیل اطلاعات پیش ثبت نام

اطلاعات وارد شده در مرحله قبل به طور سیستمی بررسی و در صورت عدم مغایرت، صفحه زیر نمایش داده می شود.

در قسمت پایین صفحه جدید، نواقص اطلاعاتی با رنگ قرمز مشخص شده است. روی نوشته‌های قرمز رنگ کلیک و موارد خواسته شده را تکمیل کنید.

تکمیل نواقص اطلاعاتی برای دریافت کدرهگیری مالیاتی

* اطلاعات پیش ثبت نام

با کیک روی نوع شغل از بین نواقص اطلاعاتی بالا، وارد صفحه “اطلاعات پیش ثبت نام” می شوید. در این صفحه موارد اجباری و نوع مالکیت را تکمیل و روی دکمه “ثبت” کلیک کنید. تکمیل کردن سایر بخش‌ها ضروری نیست.

*تعیین وضعیت مشمولیت ارزش افزوده

در صفحه “تعیین وضعیت مشمولیت ارزش افزوده” باید مشخص کنید که فرد مودی مشمول ارزش افزوده می باشد یا خیر و دکمه “ثبت” را کلیک کنید.

برای آگاهی از مشمول ارزش افزونه بودن یا نبودن، در سایت vat.ir به “قانون مالیات بر ارزش افزوده” مراجعه کنید.

*مشخص نمودن محل اقامتگاه قانونی روی نقشه

در صورتی که اقامتگاه قانونی شما روی نقشه مشخص نشده باشد، این اطلاعات را نیز می بایست تکمیل نمایید.

پس از تکمیل نواقص اطلاعاتی و مشاهده پیغام “فعلاً اطلاعات تکمیل می باشد،….” روی “تایید نهایی اطلاعات” کلیک کنید. در مرحله بعد، صفحه ای حاوی اطلاعات شما نمایش داده می شود. در صورتی که این اطلاعات از جانب شما مورد تایید است، دکمه “تایید اطلاعات و دریافت کد رهگیری” را کلیک کنید صورتحساب آنلاین

تکمیل نواقص اطلاعات رهگیری

شما موفق به دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی شده اید. این کد برای شماره همراه وارد شده نیز پیامک می‌شود. دقت داشته باشید که این کد در تمام عملیات‌های الکترونیک مالیاتی، استفاده می‌شود.

با داشتن این کد به راحتی و در سریعترین زمان می توانید درگاه پرداخت اینترنتی خود را دریافت کنید و همزمان به سایر ابزارهای فروش کسب و کار متصل شوید. برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی با نام و نشان خود روی “درگاه پرداخت اینترنتی ماپرا” کلیک کنید.

نکته 1: برای فعال شدن درگاه پرداخت توسط سامانه شاپرک، می‌بایست اطلاعات کد پستی، شماره تلفن ثابت، کد ملی و تاریخ تولد که در حساب کاربری ماپرا وارد می کنید، با اطلاعات ثبت شده هنگام دریافت کد مالیاتی مطابقت باشد.
 درصورتی که حتی یکی از این موارد یکسان نباشد، ترمینال شما توسط سامانه شاپرک تایید نخواهد شد. نکته 2: چنانچه هنگام دریافت کد مالیاتی به صورت حقوقی ثبت‌نام کرده‌اید، می‌بایست در ماپرا نیز به صورت حقوقی ثبت‌نام و اطلاعات کسب و کار خود را مشابه اطلاعاتی که در زمان ثبت نام کد مالیاتی وارد کرده اید، در مشخصات کسب و کار خود در ماپرا وارد نمایید تا اطلاعات ارسال شده به شاپرک، مورد تایید او باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا برای خرید نرم افزار رستوران و کافی شاپ از ما مشاوره بگیرید

ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید